امیر طب
خانه / دسته‌بندی نشده / فروش عمده ست سرم | مرکز فروش عمده اصفهان

فروش عمده ست سرم | مرکز فروش عمده اصفهان

بسیاری از مراکز پزشکی،داروخانه‌ها و…. به دنبال فروش عمده ست سرم در اصفهان هستند. این مراکز در پی آن هستند که ست سرم را باکیفیت بالا و قیمت مناسب دریافت نمایند. شما در این سایت می توانید با نمایندگی فروش عمده ست سرم در اصفهان در ارتباط باشید.

ست سرم چیست؟

ست سرم وسیله ای به عنوان رابط بین بدن و محفظه حاوی مایعات تزریقی می باشد. وظیفه ست سرم، انتقال آهسته مایعات حاوی مواد دارویی یا غذایی از طریق آنژیوکت یا اسکالپ به بدن است.

ست سرم زمانی استفاده می شود که می خواهیم مقدار زیادی از مایع را تزریق کنیم. یا زمانی که نیاز داریم دارو را در مقدار زیادی مایع رقیق کنیم تا مقاوت صحیح داشته باشد. یا از سوزش و خراش جلوگیری کنیم.

اجزای ست سرم

با نگاهی به تصویر زیر می توانیم اجزای ست سرم را مشاهده نماییم.

ست سرم

اجزای اصلی ست سرم عبارتند از:

۱ـ محفظه سرم

۲ـ گیره غلتکی

۳ـ  گیره اسلایدی(لغزنده)

۴ـ پورت(درگاه) تزریق

سِرم ها اغلب توسط کیسه های مایع که قبل از مصرف ترکیب می شوند، استفاده می شود. اندازه استاندارد این کیسه ها از ۵۰ میلی لیتر تا ۱۰۰۰ میلی لیتر می باشد.

۱ـ محفظه سرم

محفظه سرم درست در زیر کیسه آن قرار دارد. داخل این محفظه مایع  را میبینیم که از کیسه به لوله سِرم ریخته می شود. این همانجایی است که ما سرعت تنظیمات دستی سِرم را اندازه گیری می کنیم. به این محفظه نگاه میکنیم و تعداد قطراتی که در هر دقیقه می بینیم را می شماریم.

محفظه سرم همیشه باید تا نیمه پر باشد. اگر محفظه بیش از حد پر باشد، نمی توانیم قطره ها را برای شمارش ببینیم و بنابراین نمی توانیم  سرعت تزریق آن  را تعیین کنیم. اگر محفظه به اندازه کافی پر نباشد، باعث می شود هوا به داخل لوله راه پیدا کند. یعنی هوا می تواند وارد سیستم گردش خون بیمار شود. این عمل می تواند بسیار خطرناک باشد و باعث انسداد رگ های خونی یا ایست قلبی شود.

۲ـ گیره غلتکی

گیره غلتکی وسیله ای است که برای کنترل میزان مایع تزریقی از آن استفاده میکنیم. اگر آن را به یک طرف بچرخانیم، لوله  سِرم را محکم تر فشار می دهد. آن را باریک تر می کند و بنابراین جریان مایع از طریق لوله را آهسته تر می کند.

اگر گیره را به سمت دیگر بچرخانیم لوله  را  شل می کند. تنگی لوله را کاهش می دهد و باعث می شود مایع با سرعت بیشتری جریان داشته باشد.

همه گیره های غلتکی روی لوله باید قبل از اتصال کیسه مایع سرم به بالای لوله، بسته باشند. این کار تضمین می کند که هیچ هوایی وارد لوله نمی شود.

۳ـ گیره اسلایدی

گیره اسلایدی هنگامی استفاده می شود که می خواهیم جریان سرم  را بدون نیاز به گیره غلتکی، کاملاً متوقف کنیم. این کار زمانی سودمند است که میخواهیم جریان  را برای لحظه ای متوقف کنیم، اما نمی خواهیم تنظیم سرعت جریان را  با تنظیم دوباره گیره غلتکی انجام دهیم. این کار با فشردن لوله به طوری که کاملا بسته شود انجام می گیرد. یعنی زمانی که ما گیره را به سمت باریک ترین قسمت لوله می لغزانیم.

۴ـ پورت تزریق

پورت(درگاه) تزریق جایی است که دارو یا مایعات (غیر از موارد موجود در کیسه سِرم فعلی) می تواند تزریق شود. تا به وسیله لوله ها به ورید بیمار رسانده شود.

اتصال ست سرم به بیمار

ست سرم

نصب ست سرم به رگ

کانول (ماسوره) یک سوزن توخالی است یا یک لوله ی پلاستیکی که بیشتر طول آن انعطاف پذیر است. ماسوره با استفاده از یک سوزن درون ورید قرار می گیرد. لوله به بازوی بیمار وصل می شود تا هنگامی که بیمار حرکت می کند مانع خروج آن شود. یک پانسمان استریل بر روی محل سوراخ شده روی پوست قرار می گیرد. پانسمان از ورود باکتری هایی که معمولا روی سطح پوست وجود دارند به داخل جریان خون جلوگیری کند.

ست سرم

آنژیوکت

یک کاتتر ورید مرکزی، ست سرمی  است که به یک ورید در قفسه سینه متصل می شود. معمولاً کانول از طریق دیواره قفسه سینه و یا ورید گردن قرار می گیرد، اما همچنین می توان کانول را به داخل رگ محیطی وصل کنیم. سپس نوک کانول را به آرامی به سمت بالا حرکت دهیم تا در ورید مرکزی قرار گیرد.

رگ های مرکزی بسیار بزرگتر از رگ های محیطی است، بنابراین وقتی رگ مرکزی استفاده می شود و کانول از طریق قفسه سینه یا گردن وصل می شود، لوله می تواند وسیع تر باشد. بنابراین چند لوله کوچکتر می توانند از طریق یک لوله بزرگتر قرار گیرند تا چندین داروی سرم که مجاز به ترکیب شدن نیستند، به طور همزمان دریافت  شود.

ست سرم

 

تزریق دوره ای سرم

گاهی مایع یا داروی سرم به طور مداوم یا تمام وقت داده می شود، اما گاهی می خواهیم دارو یا مایع را فقط در زمان های خاصی به بیمار تزریق کنیم.

تنظیمات سِت سرم به بیماری که آن را به صورت مداوم دریافت می کند همیشه متصل است، اما نمی توانیم آن را به بیماری که IV را فقط به صورت متناوب (دوره ای) دریافت می کند به طور دائمی  وصل کنیم.

آنچه می توانیم به جای این انجام دهیم نصب یک کانول مانند تصویر زیر به بیمار است، که به ما اجازه می دهد سِت را فقط زمانی که بیمار عملا تزریق را دریافت می کند وصل کنیم  و بین دوز ها آن را قطع کنیم.

ست سرم

 

مکمل  سرم (سرم  ثانویه)

اگر بیمار دارو یا مایع سرم  را به صورت مستمر دریافت کند و علاوه بر این باید نوع دومی از تزریق  را نیز دریافت کند. یا اگر تزریق  فعلی بیمار باید برای تزریق مایع یا داروی دوم که عجله ای تر است، قطع شود، باید سرم ثانویه برای بیمار آویزان کنیم.

سرم ثانویه به عنوان  مکمل سرم نیز شناخته می شود و مختصرا IVPB نامیده میشود. یک مایع سرم  یا داروی  دوم است که در کنار اولی آویزان می شود و به اولین مجموعه لوله  از طریق یکی از پورت های تزریق وصل می شود که در زیر محفظه سرم  اولیه قرار دارد.

سرم ثانویه معمولا برای داروهایی که حجم آنها از سرم  اولیه کوچک تر است، استفاده می شود. کیسه های سرم ثانویه معمولا ۵۰ تا ۲۵۰ میلی لیتر است، در حالی که اغلب موارد کیسه های سرم اولیه ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ میلی لیتر است.

به طور کلی مکمل سرم یک داروی متناوب است برای زمانی که می خواهیم تزریق پیوسته داروی اولیه را متوقف کنیم و داروی اولیه پس ازاتمام تزریق داروی  ثانویه دوباره ادامه یابد.

از آنجا که میخواهیم داروی ثانویه زودتر تزریق شود، باید سرم ثانویه را بالاتر از  اولیه آویزان کنیم. برای انجام این کار یک سیم به بالای کیسه  اولی می بندیم تا آن را پایین بیاوریم و پایین تر از کیسه ثانویه قرار گیرد.

ست سرم

ست سرم ثانویه

توجه داشته باشید که در این تصویر، کیسه سرم ثانویه بالای کیسه  اولیه است. این بدان معنی است که فشار بر کیسه ثانویه بیشتر است. بنابراین این فشار محتویات آن را به داخل لوله هل می دهد و از ورود هر مایع از سرم اولیه تا زمانی که سرم ثانویه تخلیه شود، جلوگیری می کند.

سپس، هنگامی که تزریق   ثانویه به پایان رسید، سرم اولیه می تواند دوباره وارد لوله شود و تزریق آن ادامه می یابد. همچنین توجه داشته باشید که هر کیسه، محفظه سرم خود را دارد. به طوری که می توانیم میزان جریان در هر کیسه را به طور جداگانه اندازه گیری و کنترل کنیم. به این دلیل که سرم اولیه و ثانویه به احتمال زیاد به یک میزان تجویز نخواهند شد و باید جریان مایع را در هر سرم به طور جداگانه تنظیم کنیم.

تزریق سریع وریدی

اگر بخواهیم دارویی را با سرم تزریق کنیم. شاید به خاطر اینکه حجمی بیشتر از ۳ میلی لیتر دارد. یا به خاطر اینکه از این راه بهتر جذب می شود. اما حجم کافی یا غلظت به اندازه قوی برای رساندن آن در طول زمان را نداریم؛ ممکن است بخواهیم دارو را در یک تزریق فوری بدهیم، دقیقا مانند وقتی که یک تزریق عضلانی یا  زیر جلدی انجام می دهیم. در این مورد می توانیم به سادگی دارو را به یکی از پورت های تزریق ست سرم تزریق کنیم. دارو را یکباره با قرار دادن سرنگ در یکی از پورت ها که  تزریق سریع وریدی نامیده می شود، تزریق می کنیم.

ست سرم

 

دوز کم حجم سرم

ما اغلب داروهای سرم را در میزان بیشتری از مایع به وسیله تزریق مستقیم آن به داخل کیسه، رقیق می کنیم. با این حال ، اگر مقدار مایعی که می خواهیم برای رقیق سازی استفاده کنیم نسبتا کم است. یا اگر با یک نوزاد یا بچه کوچک سر و کار داریم. راهی برای اندازه گیری حجم کمتر مایع نیاز داریم. در این موارد از بورت کنترل کننده حجم استفاده می کنیم.

ست سرم

تنظیم دوز سرم

می توان مقادیر تا ۱۲۰ میلی لیتر را در بورت اندازه گیری کنیم. علامت های روی پهلوی بورت ۱ میلی لیتری است. توجه داشته باشید که بورت در قسمت پایین دارای محفظۀ سرم و در قسمت بالا دارای گیرۀ غلتکی و پورت تزریق می باشد.

دارو از طریق پورت تزریقی که در بالا قرار دارد، تزریق می شود. با هر رقیق کننده ای که تجویز شده است، ترکیب می شود. سپس با استفاده از کالیبراسیون کنار بورت اندازه گیری می شود.

گیره غلتکی در بالای بورت وجود دارد. کیسه سرم را در بالای بورت آویزان می کنیم. این کیسه حاوی مایع بیشتر از آنچه برای ترکیب دوز واحد با دوزهای مختلف نیاز داریم، می باشد. گیره غلتکی اجازه می دهد که لوله بین بورت و کیسه را هنگامی که بورت با دوز صحیح مایع پر شد، ببندیم. سپس برای ترکیب با دوز دوم آن را باز کنیم تا مایع بیشتری از این طریق تزریق شود.

ست سرم

خرید از نمایندگی فروش عمده ست سرم در اصفهان

جهت خرید بهترین ستهای سرم در اصفهان، با کارشناس فروش سایت تماس بگیرید.

ویژگی‌های خرید از نمایندگی فروش عمده ست سرم در اصفهان:

۱ـ خرید شما استاندارد می باشد.

۲ـ خرید شما تضمین شده می باشد.

۳ـ خرید شما ضمانت شده است.

۴ـ بهترین قیمتها در انتظار شماست.

۵ـ ارسال در حداقل زمان ممکن انجام می گیرد.

 

حهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش خرید با کارشناس فروش سیات تماس بگیرید

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
حسن رضایی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09138665730
شماره موبایل: 09131947402
واتساپ: کلیک کنید
شماره موبایل: 09134267883
پست الکترونیکی: aammiirr1013@gmail.com

مطلب پیشنهادی

سرنگ انسولین یکپارچه

فروش سرنگ حلما طب

آیا به دنبال مرکز فروش سرنگ حلما طب می باشید؟ سایت پیش روی شما، نماینده …